Piana PUR (poliuretanowa)

Dlaczego Powinieneś Wybrać Natryskową Piankę Izolacyjną?


Ponieważ zaoszczędzi Twoje pieniądze! Zaskoczy Cię poziomem redukcji rachunków za ogrzewanie oraz klimatyzację

Utworzy barierę - zatrzyma na zewnątrz wilgoć oraz nieklimatyzowane powietrze

Stworzy komfortowe środowisko domowe nie dopuści z zewnętrzne zanieczyszczenia oraz znacznie obniży hałas.

Izolacja natryskowa pianką poliuretanową, wykorzystywaną od ponad 25 lat w budynkach komercyjnych, przemysłowych oraz mieszkalnych - sprawdzona technologia

Pianka natryskowa uszczelni wszystkie szpary, szczeliny oraz pęknięcia w Twoich ścianach i dachu - nie zrobią tego tradycyjne materiały.

Temperatura na Poddaszu - nikt nie lubi gorąca na poddaszu ?


Bez względu na to ile przewodów wentylacyjnych zamontujesz na swoim poddaszu, to temperatura jest o wiele wyższa niż na zewnątrz? Promieniowanie słoneczne podnosi temperaturę na poddaszu do ponad 65 stopni Celsjusza. Nawet jeżeli na Twoim poddaszu nie ma mechanicznej instalacji HVAC, te ekstremalne temperatury pracują bez przerwy. Pianka natryskowa tworzy skuteczną barierę –  każdy z nas wybierając się na wakacje wozi ze sobą lodówkę przenośną - tak samo jest z pianą na dachu izoluje i zatrzymuje domowy chłod - nie do wykonania wełną. Taka pokrywa na Twój dom jest ważniejsze niż możesz sobie wyobrazić. Ciepło zawsze unosi się do góry, bez względu na porę roku. “Efekt komina” polega na tym, że powietrze naturalnie się ogrzewa i ucieka przez instalację domową - oświetleniową, przez gniazdka, profile montażowe i inne wolne przestrzenie.

Zanim Nadejdzie Grad i Nawałnica …


Zabezpieczony dach natryskową izolacją z pianki PUR przeciwdziała jego zerwaniu

Dzięki izolacji natryskowej Twój dom jest zabezpieczony przez system piany wiążac go.

W testach wykazano siłę wiązania do trzech razy wyższą, niż minimalna wymagana na sezonowo-huraganowej Florydzie!

czyli kolejne korzyści dla Twojego domu:

zmniejszają szkody wyrządzone przez burzę - peknieta dachówka - wata przyjmie całą wodę i piana , ma ograniczoną absorpcję wody - po naprawie dachu odzyska swoje walory w 100% - nie do uzyskania w wacie - strata 3% piany to trzy % wełny 3% to kilkadziesiąt % straty ergonomi,

zwiększają odporność na parcie wiatru poprzez trwałą i sztywną strukturę

zdrowszy, czystszy i cichszy dom,

brak - zero związków chemicznych niszczących warstwę ozonową,

doskonałe zarówno dla nowych, jak i już istniejących domów,

oszczędności na każdym etapie - niższe rachunki za media.

Gdzie jeszcze zastosować pianę ?


Izolacja pianką natryskową oraz przy użyciu elastomerów i polimoczników jest wysokowydajną, nowoczesną technologią do niemalże każdego zastosowania. Mogą to być obiekty mieszkalne, przemysłowe, rolnicze, handlowe, hale produkcyjne, magazyny i wiele innych.


Budownictwo Mieszkaniowe 


Poddasza, stropodachy, dachy płaskie, ściany, fundamenty, tarasy, zbiorniki, izolacja pod wylewki betonowe, budownictwo szkieletowe, adaptacje strychów


Przemysł

 
Hale produkcyjne, magazyny, tunele grzewcze, tunele wyciągowe, izolacje kanałów, przewodów wentylacji i klimatyzacji wewnątrz i na zewnątrz, izolacje rurociągów ciepłowniczych, chłodniczych, wodnych i na inne media, podziemnych i naziemnych, izolacje zewnętrznych i wewnętrznych instalacji, ciągów chłodniczych lodowisk, zbiorniki technologiczne na wodę, zbiorniki tłuszczu cukierniczego, zbiorniki wody pitnej, zbiorniki parafiny ciekłej, zbiorniki oczyszczalni ścieków, powłoki do ciężarówek oraz innych zastosowań motoryzacyjnych, elementów piankowych, systemów zabezpieczających, izolacje obiektów pływających: barek, statków, jachtów, promów.


Rolnictwo, Hodowla, Sadownictwo


Budynki inwentarzowe, fermy, chlewnie, kurniki, obory, stajnie, pieczarkarnie, przechowalnie, chłodnie, elewatory

Kurniki, Chlewnie, Obory, Stajnie  - zamknięto komórkowa
Podstawowymi problemami, oprócz niedostatecznej izolacji cieplnej występującymi w tych obiektach jest wykraplanie się pary wodnej i nieuregulowany przepływ powietrza spowodowany  (błedy konstrukcji) lub nieszczelnością (stara tradycyjna izolacja). W oborach, chlewniach, stajniach i kurnikach proponujemy proste rozwiązanie. Natrysk już 3 cm pianki poliuretanowej wyeliminuje większość problemów związanych z utrzymaniem odpowiedniej atmosfery w tych obiektach. W przypadku występowania izolacji ze styropianu wystarczające będzie doszczelnienie dwoma centymetrami pianki.

Uszczelnienie i wyeliminowanie wykraplania się oraz  docieplenie spowoduje, że efekt naszej pracy wynikające z natrysku pianki będzie widoczny natychmiast. Pianka poliuretanowa  zamknięto komórkowa i ma gęstość powyżej 35 kg/m3. Co powoduje, że wykonana przez nas izolacja nie chłonie wilgoci, drobnoustrojów, grzybów i jest na tyle wytrzymała, że można ją myć myjką pod dużym ciśnieniem. Poliuretan jest również odporny na kwasy i zasady występujące w chlewniach i oborach. W piance nie gnieżdżą się również gryzonie, a w kurnikach uszczelnienie wszelkich dziur ułatwia walkę z ptactwem.

Szybkie tempo natrysku piany(do 1000m2 dziennie) powoduje, że izolacja obiektów nie zakłóca harmonogramu produkcji zwierzęcej. Na obiekty, które wymagają ogrzewania stosuje się grubszą izolację z pianki poliuretanowej. Natrysk 4-7 cm pianki obniży znacznie koszty utrzymania produkcji. Przy obecnych cenach opału, zwrot kosztów poniesionych na natrysk pianki jest bardzo szybki.


Magazyny, Magazyny Zbożowe


Na konstrukcje tego typu natrysk cienkiej warstwy pianki spowoduje "wypchnięcie" wilgoci z obiektu i uregulowanie przepływu powietrza.

Zboże w uszczelnionym magazynie będzie przechowywało się lepiej.  Przerobione stare pomieszczenia na magazyny zboża, w których składowane jest zboże przechowywało się bardzo dobrze, zachowywało suchość i przedwcześnie nie kiełkowało.

Przechowalnie Ziemniaków i Innych Warzyw Okopowych 
Natrysk 7 cm pianki o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,022 W/mK da pewność, że nawet podczas ostrych zim (jeżeli przechowalnia będzie wypełniona) przemarzanie nie wejdzie do środka. Nawet długo utrzymujące się mrozy nie dostały się do wnętrza przechowalni (ziemniak dał rade nagrzać powietrze w przechowalni). Dzięki natryskowi pianki ziemniaki będą lepiej się przechowywać, a co za tym idzie później kiełkować i wolniej gnić.

Ocieplenie z piany poliuretanowej swobodnie wytrzyma napór sypanych ziemniaków, a bulwy nie będą się kaleczyć o jej powierzchnię jak o ściany. Technologia przeprowadzania natrysku sprawia, że praktycznie każde pomieszczenie można przerobić na pełnowartościową przechowalnie, co obniży nam zdecydowanie koszty inwestycji.


Chłodnie, Samochody Chłodnie


Ułatwi utrzymanie odpowiedniej wilgoci w komorze.
Uszczelni chłodnie (ma to szczególne znaczenie przy atmosferze kontrolowanej).
Piana poliuretanowa od 4 cm grubości osiąga gazo szczelność.
Gryzonie nie będą się gnieździły w piance poliuretanowej tak jak np. w styropianie.
Ułatwi utrzymanie higieny komory chłodniczej (brak grzybów i drobnoustrojów).
Nie będzie konieczne chłodzenie konstrukcji, a następnie atmosfery w komorze.
W starszych chłodniach chłodnica nie będzie się często obladzać, a co za tym rzadziej będą się włączać grzałki na wężownicy.
Piana jest bezzapachowa co jest szczególnie ważne przy przechowywaniu jabłek.
        
O zaletach pianki przekonali się m.in. właściciele wielkich gospodarstw rolnych oraz liderzy w hodowli drobiu. Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami naszej firmy, chętnie odwiedzimy Państwa w celu bezpłatnej wyceny.

Przeprowadzamy natryski pianki poliuretanowej na hale, magazyny itp. Wykonujemy natryski pianki na dachy płaskie w celu docieplenia i hydroizolacji. W halach i magazynach przykrytych blachą jednym z najczęstszych problemów jest wykraplanie się pary wodnej. Wyeliminowanie wykraplania się jest bardzo proste. Natrysk 3-4 cm piany poliuretanowej zamknięto komórkowej skutecznie wyeliminuje ten problem. Rosnące koszty produkcji zmuszają przedsiębiorców do szukania oszczędności.

Podstawowym sposobem na oszczędność energii potrzebnej do utrzymanie obiektu jest ich staranne ocieplenie. Współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,020-0,022 W/mK i jest najlepszym sposobem docieplenia dostępnym na rynku - pianka zamkniętokomórkowa. Natrysk już kilku centymetrów piany poliuretanowej na strop lub ścianę przynosi zauważalne oszczędności energii.

Od zewnątrz możemy ocieplić również stropodach pianką, a następnie pokrycie jej powłoką odporną na promieniowanie UV. Natrysk może być przeprowadzony na każdą powierzchnię niezależnie od jej kształtu i materiału z jakiego jest wykonana.

Nasza firma posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie pozwalające na profesjonalne przeprowadzenie ocieplenia.  Jeżeli są Państwo zainteresowani usługami firmy HBTERM, prosimy o kontakt, chętnie odwiedzimy Państwa w celu bezpłatnej wyceny.

Czy podwyższenie temperatury w domu powoduje, że pieniądze z konta uciekają?

 
Nie tylko sama wartość oporu cieplnego (współczynniki R/U itp.), kiedy możesz osiągnąć całkowity komfort i oszczędzić energię w tym samym czasie! Skontaktuj się z nami, podpowiemy, dlaczego piana natryskowa to najlepszy wybór dla Ciebie.
 
piana pur śląsk
NIE szczelna Izolacja Termiczna - 40% strat energii w Twoim domu spowodowane jest przenikaniem przez nią powietrza.  To samo powietrze, które wnika do Twojego domu, przynosi ze sobą zewnętrzne zanieczyszczenia w postaci kurzu, pyłków lub pleśni. 

Pianki natryskowe gwarantują niezawodne wartości oporu cieplnego R w najbardziej ekstremalnych warunkach, zabezpiecza Twój dom przed utratą lub przyrostem ciepła latem. Hałas z zewnątrz przedostaje się do Twojego domu najczęściej przez nieszczelności w kopercie budynku (dach).

Pianka natryskowa uszczelnia szczeliny, uniemożliwiając dźwiękom wędrowanie z powietrzem.

Jak możesz zauważyć, pianka natryskowa przyczyni się nie tylko do obniżania Twoich rachunków za energię, ale również dostarcza o wiele więcej korzyści i powodów do zastosowania jej przy modernizacji Twojego domu. 

Czy Wentylować dach i ocieplać strop czy nie wentylować i zamknąć pianką dach?


Zaizolowanie dachu do jego szczytu oraz zamknięcie kratek wentylacyjnych to prawidłowe podejście w celu zredukowania wilgoci w domach i budynkach. Można to uzyskać poprzez usunięcie izolacji ze stropodachu i nanosząc piankę na wewnętrzną połać dachu aż do kalenicy, zamykając go szczelnie. Pozwala to zatrzymać wilgoć napierającą z powietrzem z zewnątrz, przedostającą się na poddasze a następnie do domów i budynków.

Nie prawdą jest ,że ruch powietrza wewnątrz wentylowanego poddasza redukuje obciążenia klimatyzacyjne - wentylowanych poddaszach ciepło promieniujące latem od dachu znacznie podwyższa temperaturę powietrza

Najlepszym sposobem na powstrzymanie kondensacji wilgoci jest zamknięcie poddasza przed działaniem temperatury z zewnątrz.

Takie zamknięte poddasze są bardziej wydajne energetycznie niż wentylowane poddasza pozwalają na znaczne oszczędności.

zwiększ efektywność energetyczną - ciepłe powietrze nie przedostaje się do środka

popraw jakość powietrza wewnątrz - nie jest wymieniane cały czas jak robi to wentylacja

ochrona przed owadami, ptakami

znacznie redukuje hałas

minimalizuj zniszczenia powodowane deszczem

Zalety Pianek


"We wszystkich konstrukcjach, łącznie z Twoim domem, występują szczeliny powodujące infiltrację powietrza. Ciśnienie oraz inne, znajdujące się poza Twoją kontrolą czynniki powodują, że przez te otwory przenika do Twojego domu powietrze z zewnątrz. Według Departamentu Energetyki, do 40% strat energii jest spowodowane przenikaniem powietrza.  Kiedy powietrze z zewnątrz zastępuje powietrze w Twoim domu zachodzi „naturalna zmiana powietrza”. Domy, które zostały zbudowane wiele lat temu, mogą mieć więcej niż trzy naturalne zmiany powietrza na godzinę. Oznacza to, że klimatyzowane powietrze wewnątrz Twojego domu, może przeciekać i być zastępowane przez zewnętrzne powietrze do 70 razy dziennie. Powoduje to, że musisz ogrzewać lub chłodzić powietrze, które ciągle przenika do Twojego domu."

Pianka natryskowa jest czymś więcej niż tylko najdoskonalszą izolacją. Pianka rozrasta się 120-krotnie, wypełniając każdą przegrodę, szczelinę oraz pustkę.

Nie daj się oszukać wykonawcy ze słabym sprzętem = Pianka poliuretanowa jest materiałem powstającym na skutek zmieszania się dwóch substancji płynnych: poliolu i izocyjanianu. Oszczędność o 2pln na m2 a wykonanym przez nie profesjonalną ekipę skutkuje złym przetworzeniem materiału co nie spełnia żadnej normy wykonania! 

Do przeprowadzenia natrysku niezbędne jest wykorzystanie specjalnego agregatu wysokociśnieniowego, który podgrzewa wspomniane składniki do odpowiedniej temperatury, a następnie spręża je do określonego ciśnienia.

Substancje poliol i izocyjanian, w chwili natryskiwania, pozostają w formie płynnej. Mieszanie się tych dwóch czynników w momencie wylotu z pistoletu inicjuje reakcję chemiczną, w rezultacie której otrzymywana jest pianka poliuretanowa. 

Pianka poliuretanowa, naniesiona na powierzchnię, w ciągu paru sekund od natryśnięcia zwiększa swoją objętość ponad 100-krotnie. Dzięki temu możliwe jest idealne wypełnianie miejsc trudno dostępnych, szczególnie na poddaszach, np. w miejscach wsparcia dachu na ściance kolankowej, dachów o skomplikowanej konstrukcji, bądź o bardzo nieregularnych kształtach. W takich przypadkach metody tradycyjne mogą sprawiać trudności i nie gwarantują całkowitej szczelności.


Nasze metody wypierają tradycyjne systemy dociepleń, polegające na użyciu wełny mineralnej i styropianu. Jest to wynikiem doskonałych właściwości, jakie posiada piana poliuretanowa:

niski współczynnik przewodzenia ciepła - o połowę mniejszy od styropianu i wełny mineralnej - lamda 036-038 w zależności od zakupionej przez Klienta piany

całkowita eliminacja mostków termicznych, powodujących straty ciepła, bezspoinowość po alikacji

lepsza izolacja hałasu, zdrowsze, czystsze otoczenie, bez alergentów, grzybów, kurzu, gryzoni i owadów, ptaków itp

bardzo szybka aplikacja - do 1000 m2 w ciągu jednego dnia - możesz szybko kontynuować pracę

odporność na agresywne środowisko chemiczne
 
Odpowiedni dobór grubości warstwy piany wyklucza powstawanie tzw. punktu rosy. Jako jedyny izolator zachowuje niezmienne parametry fizyczne w czasie.

Ten rodzaj izolacji jest najlepszym i najtrwalszym sposobem na docieplenia Twojego domu. 

Technologia natrysku piany PUR zyskuje coraz więcej zwolenników zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Dobierzemy dla Ciebie najodpowiedniejszego rodzaju piany PUR do konkretnego zlecenia, dołącza szczegółowe specyfikacje techniczne i atesty danego systemu.


Sztywna Piana Natryskowa Stosowana Na Zewnątrz 


Technologia ta polega na natrysku dwu-komponentowej piany poliuretanowej na dachy płaskie. Po natryśnienciu piany PUR powierzchnię izolacji zabezpiecza się specjalnymi powłokami UV - jedno lub dwu składnikowymi w zależności od wymaganej odporności mechanicznej dachu. Wykonana w ten sposób izolacja tworzy jednolitą bez spoinową powłokę, która jest hydro izolacją, termo izolacją i warstwą zewnętrzną dachu, odporną na czynniki atmosferyczne i bardzo trwałą.

Poprawnie wykonana termoizolacja dachu pianą PUR nie wpływa negatywnie na odporność dachu na uszkodzenia mechaniczne( na przykład przy odśnieżaniu itp.)

Niektóre z zalet izolacji wykonanej ze sztywnej piany PUR.

nie zmienia właściwości fizycznych w czasie.
jest zamknięto komórkowa w całej swojej masie, a co za tym idzie jest całkowicie wodoszczelna.
jest najlepszym termo izolatorem dostępnym na rynku. Jej współczynnik przenikania ciepła kształtuje się na poziomie 0,022-0,023 W/mK.
piana PUR jest odporna na większość rozpuszczalników i kwasów.
posiada wysoki współczynnik odporności na ogień B-2.
idealnie uszczelnia przy kominach, świetlikach itp. Co minimalizuje koszty związane z wymiana okuć dachowych.
powłoka termoizolacyjna z piany PUR jest całkowicie bezszwowa, co skutkuje brakiem mostków termicznych.
ma doskonałą przyczepność do podłoża.
natrysk sztywnej piany poliuretanowej może być wykonywany na różne podłoża niezależnie od materiału i kształtu izolowanej powierzchni.
pianę PUR można natryskiwać na stare pokryciach obniża koszty związane z renowacją dachu.
szybkość aplikacji powoduje spadek uciążliwości inwestycji.
jest bardzo lekka i nie stanowi poważnego obciążenia dla konstrukcji dachu.

Dzięki rozbudowanemu zapleczu sprzętowemu, doświadczeniu, oraz ścisłej współpracy z czołowymi producentami materiałów termo i hydro izolacyjnych jesteśmy w stanie dostarczyć inwestorowi produkt o najwyższych parametrach jakościowych.

Piana poliuretanowa PUR

To jest przykładowa treść, możesz ją zamienić własnym tekstem i obrazkami
Szukaj