Ocieplenie poddasza pianką

Piankowanie poddasza - izolacja idealna

 
Izolacji termicznej i akustycznej – ocieplenie poddasza pianką poliuretanową otwartokomórkową potocznie zwana miękką lub lekką (o gęstości około 8 kg/m3) 

Natrysk pianki poliuretanowej otwartokomórkowej prowadzi się bezpośrednio na wewnętrzną stronę dachu, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, bezpośrednio na deskowawnie lub membranę dachową. W ciągu 3-5 sekund zwiększa swą objętość do 120 razy, tworząc miękką warstwę ciepłej, szczelnej i elastycznej piany termicznej. Wypełniającej nawet najmniejsze szczeliny i trudno dostępne miejsca niemożliwe do ocieplenia metodami tradycyjnymi. Gwarantuje szczelność izolacji poprzez eliminacje mostków termicznych. Tak natryśnięta pianka jest gotowa do pokrycia np. płytą gipsowo-kartonową. Dzięki swojej strukturze otwartych komórek zapewnia ona oddychanie przegrody, co zwiększa komfort mieszkania.
 

Ocieplanie poddasza pianką Śląsk

Wykonaliśmy już setki m2 ocieplenia pianką - izolacja ta nie posiada mostków termicznych co równa sie tanie ogrzewanie . Najlepszym przykładem są dachy domów ocieplonych pianą - są w zimie pokryte śniegiem co nie jest możliwe do uzyskania w przypadku wełny.
 
 
izolacja poddasza pianką
 
 

ZALETY OCIEPLENIA PIANKĄ OTWARTOKOMÓRKOWĄ:


Szczelność – technologia natrysku pozwala na wyeliminowanie łączeń w izolacji, a tym samym mostków termicznych poprzez wypełnienie wszystkich szczelin i pustych przestrzeni. Ograniczone zostają straty ciepła zimą, a latem pomieszczenia są chronione przed nadmiernym przegrzewaniem się.
 
Oszczędność – koszty energii w stosunku do izolacji tradycyjnej mogą być niższe nawet o 50% co w znaczący sposób poprawia sprawność energetyczną budynków, dostrzeganą w comiesięcznych, niższych kosztach utrzymania obiektów.
 
Trwałość – po aplikacji pianka staje się materiałem niezmiennym i swoje właściwości zachowuje przez cały okres „życia budynku”. Nie utlenia się, nie kurczy, nie opada.
 
Lekkość – zmniejszenie obciążenia konstrukcji dachów, ścian i równoczesne jej wzmocnienie, usztywnienie.
 
Wygłuszenie – struktura otwartych komórek sprawia, że izolacja posiada doskonałe właściwości tłumienia dźwięków. Komfort zamieszkiwania.
 
Paroprzepuszczalność – również dzięki otwartym komórkom budynek jak i konstrukcja dachu „oddycha”, co zapewnia bardzo dobrą jakość powietrza.
 
Ekologia i bezpieczeństwo – pianka jest materiałem bezzapachowym, nie pyli, a w czasie użytkowania nie ma emisji jakichkolwiek szkodliwych substancji. Jest odporna na pleśnie i grzyby. Nie wywołuje reakcji alergicznych u ludzi i zwierząt.
 
Samogasnąca – (klasa E), a w konstrukcji z płytą g-k klasa B-s1, d0
 
Łatwość wykonania – brak ograniczeń instalacyjnych w konstrukcjach o skomplikowanych kształtach oraz szybkość wykonania, nawet 300 m2 dziennie.
 
ocieplenie poddasza pianką na śląsku
Szukaj