Ocieplanie pianką poliuretanową - Docieplanie poddasza krok po kroku.
Izolacja natryskowa w praktyce

Palność pianki i lambda

Czwartek, Maj 4, 2017

Dla pianki otwartokomórkowej w zależności od producenta MU wynosi 2,7 do 4,0
W miesiącach zimowych w wyniku dużej różnicy temperatur dochodzi do kondensacji pary wodnej i wytrącenia wilgoci z powietrza.
Kierunek w którym przemieszcza się wilgoć jest ten sam, w którym ucieka ciepło z budynku, czyli do góry- przechodzi więc przez warstwę izolacji.

Wilgoć przechodząca przez warstwę izolacji pogarsza parametr przewodności cieplnej.
Nasiąkliwość pianki otwartokomórkowej (w zależności od producenta) jest bardzo mała przez co jej właściwości izolacyjne nie ulegają pogorszeniu i pozostają niezmienne przez lata.
Nie wywołuje uczulenia u ludzi i zwierząt, nie pyli, nie zagnieżdzają się grzyby i pleśń.
Jest całkowicie obojętna chemicznie, nietoksyczna i bezwonna, dlatego też materiał ten z powodzeniem używany jest w przemyśle spożywczym i może mieć bezpośredni kontakt z żywnością.
Pianka poliuretanowa jest termoutwardzalna, co oznacza, że pod wpływem wysokiej temperatury nie powróci do swojej pierwotnej formy jaką jest stan ciekły.
Pianka poliuretanowa nie topi się, następuje natomiast zwęglenie powłoki uniemożliwiające dostęp ognia do głębszych warstw, co stanowi istotną barierę dla rozprzestrzeniania się pożaru - pianka jest samogasnąca , pod płytą GK jest praktycznie nie palna.

napisał(a)
Wtorek, Styczeń 12, 2021
Poszukiwałem opisu, który mi wszystko wyjaśni i pomoże z tym. Teraz mi się o wiele więcej ułożyło w głowie.
napisał(a)
Poniedziałek, Czerwiec 21, 2021
Świetny wpis!
Szukaj